مشاوره کودک و نوجوان در تهران

مشاوره کودک و نوجوان در تهران

در زندگی مدرن امروزی و با مشکلات فراوانی که وجود دارد گاهی اوقات والدین امکان وقت گذاشتن و درمان فرزند خود را ندارند از این رو مراکز مشاوره ای در سطح کشور تاسیس گردیده که به والدین این امکان را می دهد در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به درمان کودک اقدام کنند و از ناهنجاری های بی شماری که در آینده برای فرزندشان به وجود می آید و ممکن است طول دوره درمان را افزایش دهد، جلوگیری کنند.

اهمیت مراجعه به مشاوره کودک و نوجوان

تعلیم و تربیت کودکان یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر کودک می باشد و چنانچه نا هنجاری و یا اختلال رفتاری در این بازه از زندگی بروز دهد و والدین نسبت به درمان آن کوتاهی ورزند مشکلات زیادی را در هنگام بزرگسالی برای کودک به وجود خواهد آورد. آرامش روانی برای کودک بسیار حائز اهمیت می باشد و هر گونه تنش و فشار عصبی محیطی باعث می شود کودک واکنش نشان داده و علائم آزار دهنده ای از قبیل پرخاشگری، لجبازی، ناخن جویدن و … را نشان دهد.

تعلیم و تربیت به معنای آموزش کودک برای کنترل احساسات می باشد به گونه ای که از اسلوب و اصول خاصی پیروی کنند و در زندگی آینده قابلیت رویارویی با چالش های زندگی را داشته باشند.

دلایل مراجعه به مشاوره کودک و نوجوان

امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی، بسیاری از والدین مدت زمان بیشتری را بیرون از خانه برای کسب درآمد سپری خواهند کرد. از این رو زمان لازم را برای تعلیم و تربیت کودکان و صحبت با آن ها نخواهند داشت. گفتنی است مشکلات بوجود آمده می تواند به منزوی شدن کودک، عدم مسئولیت پذیری و عدم علاقه مندی به پیشرفت فردی منجر شود.

در صورت عدم درمان به موقع کودکان ممکن است اختلالات زیر بروز دهد

بیش فعالی، اختلال در یادگیری، اختلال در زبان، لکنت زبان، شب ادراری و عدم ارتباط با دنیای اطراف نمونه ای از اختلالات است که می توان به آن اشاره کرد.

چه عواملی در بروز مشکلاتی برای کودک و نوجوان دخیل هستند؟

از عواملی که منجر به بروز این مشکلات می شود می توان به طلاق والدین،از دست دادن هر آن چیزی که کودک دوست دارد، اضطراب و افسردگی، سواستفاده جنسی، روحی و عاطفی، اعتیاد یکی از افراد خانواده و تغییر مکان اشاره کرد.

دوران نوجوانی یکی از حساس ترین دوران هر پسر و دختری می باشد که خصوصیات اخلاقی و جسمانی وی در این دوران دستخوش تغییرات فراوانی می شود. حال با شناخت درست این تغییرات می توان گامی موثر برای آموزش نوجوانان در جهت کسب استقلال و کنترل عواطف و احساسات آنها برداشت. در مرکز مشاوره نوجوانان، تمامی خصوصیات اخلاقی و رفتاری و حتی جسمانی که ممکن است در نوجوان تغییر کند، مورد بررسی قرار گرفته و با مشاوره صحیح، مانع از به وجود آمدن مشکلات رفتاری خواهد شد.

ناهنجاری های رفتاری دوران بلوغ نوجوانان عبارت اند از:

  • منزوی شدن
  • پرخاشگر شدن
  • داشتن افکار نامناسب و حس خود کشی
  • خواییدن زیاد و یا کم و یا تغییر در الگوی خواب
  • سطح انرژی کم و یا زیاد شود
  • از دست دادن بسیاری از علایق

از آنجا که دوران نوجوانی اولین قدم های فرد در جهت مستقل شدن و شکل گیری شخصیت می باشد، از این رو هرگونه تحمیل عقاید و رفتار به نوجوان باعث می شود نوجوان نتواند در مراحل بعدی زندگی به درستی تصمیم بگیرد. از این رو توصیه می شود که با مشاوره صحیح و کاربردی و شناخت علائم رشد شناختی افکار نوجوان را جهت داده و در شکل گیری شخصیت به وی کمک کنید.

بهترین مشاوره خانواده در تهران

یکی از روانشناسان مطرح در حوزه کودک و نوجوان در سطح تهران هستند با ارائه راهکار ها و ترفندهایی در جهت پیشگیری و درمان مشکلات دوران کودکی و نوجوانی اقدام کرده است.همانگونه که پیشگیری بهتر از درمان است، آگاهی از هر گونه ناهنجاری در ابتدای بروز باعث می شود درمان آن راحت تر و سریع تر صورت پذیرد.

بسیاری از مشکلات کودکان و نوجوانان ریشه در مسائل خانوادگی و والدین دارد. بنابراین مشاوران و روانشناسان ماهر ابتدا با والدین جلسه ی مشاوره برگزار خواهند کرد. سپس با آشنایی از محیطی که کودک و نوجوان در آن رشد یافته اند و مشاوره با آنها مشکلات را درمان خواهند کرد.

به طور کلی درک از ویژگی های رفتاری و جسمانی کودک و نوجوان باعث می شود که در صورت بروز ناهنجاری و یا اختلالات رفتاری بلافاصله مطلع شد و با مشاوره به موقع مانع از بروز مشکلات بیشتر شد.

 

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با گروه روانپزشکی دکتر باقری با شماره 88012022 – 09100204269 تماس بگیرید. همچنین برای ارتباط با دکتر به آدرس اینستاگرام مراجعه نمائید. 

 

نتیجه گیری

همانطور که در مباحث پیشین بدان اشاره شده است، مراجعه به مشاوره کودک و نوجوان در شهر محل زندگی تان به عنوان مثال: مشاوره کودک و نوجوان در تهران، اهمیت بسیاری دارد به طوری که زمانی که شما هم اکنون برای فرزند تان وقت و هزینه ای صرف می کنید همانند این است که در آینده مبلغ هنگفتی را برای ش سرمایه گذاری کرده اید. زیرا با ترتیبت درست و سالم از بروز انواع آسیب های اجتماعی جلوگیری می شود.

بیشتر بخوانید: خانواده درمانی

پاسخ

نوزده − نه =

Call Now Button